Implanty
zębów

kliknij i Umów Wizyte

ul. Bławatkowa 1,
72-002 Dołuje

Co to jest implant?

Implant to sztuczny korzeń zęba wszczepiany w kość, do którego mocowana jest następnie nowa korona zęba. Implant w pełni zastępuje naturalny ząb zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Za pomocą implantu stomatolog jest w stanie odbudować pojedynczy brak, braki mnogie, wykonać jednoczesne usunięcie zniszczonego zęba i w jego miejsce (na tej samej wizycie) wszczepić implant.

W naszym gabinecie wszczepienie implantu poprzedza dokładna diagnostyka, analiza i stworzenie specjalnego szablonu w drukarce 3D, dzięki któremu jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać i osadzić implant, tak by pasował do reszty uzębienia. Używanie szablonu zdecydowanie skraca czas gojenia i podnosi odsetek powodzenia zabiegu bez wystąpienia ewentualnych komplikacji.

Cennik

Czy stać mnie na implant?

Wielu pacjentów obawia się wysokich kosztów związanych z wszczepieniem implantu. Warto jednak uzmysłowić sobie, że jest to rozwiązanie długofalowe, które posłuży pacjentowi na wiele, wiele lat i może okazać się, że docelowo jest to rozwiązanie bardziej korzystne niż inne, tymczasowe opcje. 

Faktem, który przemawia za wszczepieniem implantu, jest także to, że pozostawienie braku jednego zęba źle wpływa na cały układ stomatognatyczny, co może z czasem przyczynić się do powstawania wad zgryzu czy schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

1. Wskazania do zabiegu
brak pojedynczego zęba,
brak kilku zębów,
braki całkowite,
stałe uzupełnienia protetyczne,
wsparcie dla protez ruchomych 

2. ​​Przeciwwskazania
ciąża,
nałogowe palenie,
miejscowe stany zapalne,
niedostateczna ilość kości,
przyjmowanie niektórych leków,
schorzenia: nerek, endokrynologiczne, układu krążenia, zaawansowana cukrzyca, niektóre choroby psychiczne, choroby krwi, AIDS.  

Jak dbać o implant?

Implanty odporne są na działanie bakterii, a co za tym idzie również na próchnicę. Nie ulegają przebarwieniom ani demineralizacji, nie reagują na pokarmy ciepłe i zimne.

Nie oznacza to jednak, że nie należy o nie dbać. Wręcz przeciwnie - implanty tak samo jak zęby naturalne wymagają szczególnej troski. Wygojone implanty szczotkujemy przynajmniej dwa razy dziennie, a jeśli mamy taką możliwość - to nawet po każdym posiłku.

Po szczotkowaniu używamy płynu antyseptycznego i nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Regularnie warto wykonywać też w gabinecie stomatologicznym skaling oraz przeglądy uzębienia. 

Jakie są rodzaje implantów? 

W naszym gabinecie pracujemy na implantach MIS.

Naszym pacjentom jesteśmy w stanie zaproponować implantację natychmiastową (zabieg połączony jest z ekstrakcją zęba - w miejsce po ekstrakcji na tej samej wizycie osadzamy implant, co skraca całą procedurę i pozwala na jeszcze szybsze umieszczenie korony), a także implantację odroczoną. 

 ​jak nas znaleźć

Bławatkowa 1, 72-002 Dołuje

+48 509 809 909

rejestracja@dreamsmile​.pl