kliknij i Umów Wizyte

ul. Bławatkowa 1,
72-002 Dołuje

Jakich aparatów używamy w leczeniu ortodontycznym? 

Postęp technologiczny sprawił, że dzisiaj w leczeniu ortodontycznym możemy wybierać między wieloma różnymi rodzajami aparatów. 
Są to: 

Aparat stały metalowy

Najbardziej klasyczny i wciąż najczęściej stosowany rodzaj aparatu ortodontycznego. Jego elementy wykonane są z metalu, przez co aparat jest wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia. Ten aparat zasługuje na uwagę ze względu na korzystną cenę.

Aparat stały estetyczny

W przypadku tego aparatu zamki wykonywane są z mniej widocznych materiałów - może to być aparat szafirowy / kryształowy lub porcelanowy / ceramiczny. To rozwiązanie dedykowane jest osobom, które wysoko cenią sobie estetyczny wygląd.

Aparat ruchomy

 Ten rodzaj aparatu często stosuje się przy wczesnym leczeniu dzieci i młodzieży ale nie tylko. Zadowalające efekty można osiągnąć jedynie przy regularnym korzystaniu z aparatu. Nie każda wada zgryzu może być jednak leczona przy użyciu aparatu ruchomego.

Niewidoczne nakładki

To nowoczesne i wyjątkowo estetyczne rozwiązanie zyskuje coraz większe grono zwolenników. Niewidoczne nakładki prostujące pozwalają w dyskretny sposób poprawić wygląd uśmiechu. Z użyciem tego aparatu można z powodzeniem leczyć niemal wszystkie wady zgryzu. Co ważne nakładki można zdejmować do czyszczenia oraz na czas posiłku. Niewidoczne nakładki pozwalają też znacznie skrócić czas leczenia ortodontycznego.

 ​jak nas znaleźć

Bławatkowa 1, 72-002 Dołuje

+48 509 809 909

rejestracja@dreamsmile​.pl