Bławatkowa 1, Szczecin - Dołuje

  pn - pt: 7:00 - 20:00

Umów wizytę ​ 

Jakie są zalety leczenia pod mikroskopem?

Nowoczesne mikroskopy stomatologiczne niemal całkowicie eliminują wady tradycyjnego leczenia i znacznie podnoszą skuteczność zabiegu! Dzięki użyciu mikroskopu jesteśmy w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc - np. ciasnych i nietypowo zbudowanych kanałów, które niewyleczone powodowałyby z czasem dolegliwości bólowe i zmuszały pacjenta do ponownego leczenia zęba. Mikroskop pozwala też leczyć kanały zagięte i zoblierowane, które przy leczeniu tradycyjnym praktycznie kwalifikowałyby ząb do usunięcia. Kolejną zaletą jest też krótszy czas leczenia ubytku - w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zamknąć leczenie nawet w jednej wizycie
 
Mikroskopu w naszym gabinecie używamy jednak nie tylko w endodoncji, ale też w leczeniu zachowawczym - leczenie próchnicy pod mikroskopem pozwala uzyskać wyjątkową precyzję, dzięki czemu możemy oszczędzić zdrowe tkanki zęba, a sam ubytek wypełnić bardzo szczelnie. Tak wyleczony ząb przez wiele lat może nie dawać pacjentowi najmniejszych powodów do niepokoju.

Przebieg zabiegu stomatologii zachowawczej

  1. Znieczulenie miejscowe - Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia, aby zapewnić pełen komfort pacjenta.
  2. Założenie koferdamu - Koferdam izoluje leczony ząb, zapewniając aseptykę oraz zapobiegając dostaniu się śliny i narzędzi do jamy ustnej.
  3. Oczyszczenie i odbudowa - Lekarz precyzyjnie usuwa zainfekowaną tkankę, a następnie odbudowuje ząb materiałem naśladującym naturalne tkanki.
  4. Dopasowanie wypełnienia - Na koniec stomatolog sprawdza, czy odbudowany ząb prawidłowo kontaktuje się z pozostałymi zębami, aby zapewnić wygodę gryzienia.

Stomatologia zachowawcza – Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

01. ​​Czy leczenie jest bolesne?

W naszym gabinecie każda procedura stomatologii zachowawczej jest poprzedzona znieczuleniem miejscowym, chyba że istnieją przeciwwskazania zdrowotne. Dzięki temu zapewniamy pacjentom całkowity komfort oraz bezbolesność w trakcie zabiegu.

02. ​Jak długo trwa leczenie?

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej zazwyczaj trwają nie dłużej niż godzinę. Każdy pacjent jest jednak inny, a dostosowanie się do indywidualnych warunków zgryzowych czy zachowanie wysokiej estetyki może wymagać dodatkowego czasu. Czasami po otwarciu ubytku okazuje się, że zmiana próchnicowa jest głębsza niż początkowo się wydawało, co może wymagać leczenia endodontycznego.

03. ​Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po leczeniu zachowawczym zalecamy unikanie jedzenia i picia przez 1–2 godziny. Jest to kluczowe, aby materiał użyty do odbudowy mógł na trwałe połączyć się z zębem. W tym czasie zachodzą ważne reakcje chemiczne, które wpływają na wytrzymałość wypełnienia. Po tym okresie można wrócić do normalnego trybu życia.
Jeśli jednak po zabiegu wypełnienie sprawia dyskomfort, na przykład powoduje problemy podczas jedzenia lub odczuwany jest ból, należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa w celu korekty.

Jak nas znaleźć?

Bławatkowa 1,
72-002 Szczecin - Dołuje

Kontakt