Endodoncja

Endodoncja jest mocno powiązana ze stomatologią zachowawczą nie mniej bardziej ingerującą w tkankę. Jest to przede wszystkim leczenie chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawowym zabiegiem jest tu leczenie kanałowe, najczęściej wykonywane pod mikroskopem.

kliknij i Umów Wizyte

ul. Bławatkowa 1,
72-002 Dołuje

Dlaczego ​ENDODONCJA w Dream Smile?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to ostatnimi czasy najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź stomatologii. Daje ona wiele możliwości zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi. Lekarz ma większą zdolność obejrzenia „zawartości zęba” w doskonałym oświetleniu, dzięki czemu może odnaleźć dotąd niewidoczne kanały korzeniowe, z łatwością ujrzeć złamany instrument lub inne ciało obce, które wymaga usunięcia, możliwe jest również znalezienie pęknięcia korzenia oraz innych niebezpieczeństw wymagających opatrzenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje pewność, że wszystko zostało wykonane perfekcyjnie i ząb będzie służył jeszcze przez wiele lat. To wyjątkowa technologia przyszłości, która powoli staje się standardem w stomatologii. Warto zdecydować się na nią już teraz!

Leczenie kanałowe tradycyjne a leczenie pod mikroskopem

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe wymaga odpowiednich umiejętności, maksymalnej precyzji i zaangażowania. Jednak leczenie bez użycia mikroskopu może nie dać oczekiwanych rezultatów i zakończyć się niepowodzeniem. Decyduje o tym specyficzna budowa kanałów lub anatomia zębów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala uniknąć takich sytuacji. Mikroskop podczas zabiegu umieszczony jest nad głową pacjenta na specjalnym wysięgniku nad głową pacjenta.

Leczenie kanałowe, czyli endodontyczne koncentruje się na diagnostyce oraz leczeniu zmian w miazdze zębowej oraz tkance okołopowierzchniowej. W niektórych przypadkach zapalenie miazgi jest nieodwracalne, jednak odpowiednio przeprowadzone leczenie endodontyczne umożliwia zachowanie zęba jeszcze przez długi czas. Leczenie kanałowe, szczególnie z wykorzystaniem mikroskopu, to alternatywa dla zastosowania implantów. Uważamy, że zawsze warto walczyć o naturalne uzębienie naszych pacjentów.

Wskazania do endodoncji

Cennik

 ​jak nas znaleźć

Bławatkowa 1, 72-002 Dołuje

+48 509 809 909

rejestracja@dreamsmile​.pl