Higienizacja

W naszym gabinecie dużą uwagę przykładamy nie tylko do leczenia ubytków, ale także - a może nawet przede wszystkim do zapobiegania ich powstania.

kliknij i Umów Wizyte

ul. Bławatkowa 1,
72-002 Dołuje

Instruktaż higieny jamy ustnej

Nie wszyscy pacjenci wiedzą jak prawidłowo dbać o zęby, by uchronić je przed rozwojem próchnicy. W zasadzie każda trafiająca do nas osoba popełnia jakieś błędy w tym zakresie - często pacjenci dziwią się, dlaczego, mimo że myją zęby dwa razy dziennie i tak mają próchnicę. Odpowiedzialna za to jest zła technika i źle dobrane przybory higieniczne. 

Dlatego zapraszamy naszych pacjentów na instruktaż higieny jamy ustnej. Podczas takiej wizyty pacjenci dowiadują się w jaki sposób prawidłowo trzymać szczoteczkę, jak skutecznie czyścić zęby i dziąsła, jak nitkować zęby. Stomatolog może pomóc też w doborze pasty, szczoteczki, czy płynu do higieny jamy ustnej. 

Skaling

Zabieg ten polega na usunięciu z powierzchni zębów zalegającego tam kamienia nazębnego. Zabieg warto wykonywać 1-2 razy do roku. Usuwanie złogów nazębnych jest istotne, ponieważ ich obecność wywołuje krwawienie dziąseł, odsłanianie szyjek zębowych, stany zapalne i może prowadzić do parodontozy.

Cennik

 ​jak nas znaleźć

Bławatkowa 1, 72-002 Dołuje

+48 509 809 909

rejestracja@dreamsmile​.pl